Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Mark AIRSTREAM otrzymał certyfikat Eurovent

Urządzenie plug & play, mark Airstream, służące do odzysku ciepła posiada teraz, oprócz certyfikatu RLT Richtlinie-01, także certyfikat Eurovent.

Eurovent

Pełen zakres typoszeregu central Mark AIRSTREAM odznacza się teraz, obok certyfikatu RLT, także certyfikatem Eurovent. To europejskie oznaczenie nadawane centralom wentylacyjno-grzewczym klasyfikuje centralę pod względem różnych aspektów, takich jak: mostki termiczne, wytrzymałość obudowy, izolacja cieplna, izolacja akustyczna, klasa prędkości i klasa odzysku ciepła.

W celu ujednolicenia metod badawczych stosowanych przez producentów, a przede wszystkim w trosce o utrzymanie prezentowanej przez nich jakości, każdy producent poddawany jest kontroli przeprowadzanej przez Eurovent. Oznacza to regularne audyty mające na celu weryfikację utrzymania deklarowanych uprzednio zmierzonych wartości. Dzięki temu, klient zyskuje gwarancję wysokiej jakości oferowanego produktu.

Mark AIRSTREAM

Wymagania dotyczące jakości powietrza w pomieszczeniach wciąż rosną. W celu sprostania tym wymaganiom, nierzadko trzeba sięgnąć po rozwiązanie oparte na wentylacji złożonej. Korzystanie ze standardowych systemów wentylacyjnych wiąże się z olbrzymimi stratami energii. By przeciwdziałać nadmiernej utracie energii, firma Mark zdecydowała się uwzględnić w swojej ofercie urządzenie do odzysku ciepła o nazwie AIRSTREAM. Urządzenie odznacza się sprawnością sięgającą 90%. Oznacza to, że 90% energii cieplnej z powietrza usuwanego na zewnątrz budynku przekazywane jest świeżym masom powietrza, napływającym do pomieszczenia. Wysoka sprawność przekłada się na niwelację potrzeby stosowania dodatkowego ogrzewania.

Urządzenie do odzysku ciepła Mark AIRSTREAM dostępne jest w dwóch wersjach stosownie do typu aplikacji: wewnętrznej lub zewnętrznej. Urządzenie AIRSTREAM CFX wyposażone jest w certyfikowany, wysoce sprawny przeciwprądowy wymiennik ciepła z przepustnicą typu bypass. Urządzenie AIRSTREAM HWX wyposażone jest w obrotowy wymiennik ciepła odznaczający się silnie higroskopijną powłoką zeolitową.

AIRSTREAM znajduje zastosowanie między innymi w: biurach, fabrykach, szkołach, warsztatach i szatniach.

Urządzenie Mark AIRSTREAM jest w pełni zgodne z aktualnymi wymogami rozporządzenia ErP 1253/2018 dla urządzeń wentylacyjnych.

© Mark 2020 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies