Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Modernizacja hali Provost w Starachowicach

Provost w Starachowicach to jeden z pięciu zakładów produkcyjnych tej firmy w Europie. Producent regałów oraz wyposażenia warsztatowego postanowił zmodernizować halę, wykorzystując przy tym urządzenia Mark Polska

W hali o wysokości 9m i powierzchni 8000 m2 zamontowano sześć promienników Mark INFRA LINE 100/50 oraz dwanaście destratyfikatorów Mark Ecofan. Dodatkowo bramy o wymiarach 6mx5m zabezpieczono kurtynami powietrznymi Mark T-200 5.1m i 6.0m.

Mark Infra Line

Wykorzystane podczas modernizacji urządzenia Mark INFRA LINE z palnikiem dwustopniowym high/low utrzymują wysoką temperaturę przy podłodze, zapewniając tym samym komfort przebywania w pomieszczeniach. Szybko się nagrzewają, a charakteryzuje je przy tym cicha praca i niskie zużycie energii. Wobec tego inwestor może obniżyć koszty eksploatacji hali nawet o 40%.

W pobliżu Mark INFRA LINE powietrze wykazuje brak ruchu, a dzięki wysokiej sprawności radiacyjnej promienników ciepło dochodzi tylko do miejsc, w których faktycznie jest potrzebne. Specjalne palniki z izolowanymi reflektorami umożliwiają dodatkowo utrzymanie sprawności układu urządzenia na poziomie ponad 93%.

Promienniki posiadają moc grzewczą o wartości 107,50 kW. Są sterowane za pomocą sterowników Mark Pintherm Infra Connect. Obsługę tę umożliwia intranet (webserver), który nie wymaga instalowania instalacji skomplikowanego i generującego dodatkowe koszty systemu BMS.

Destratyfikatory Ecofan W142

Destratyfikatorów zaleca się używać z każdą nagrzewnicą powietrza – dlatego właśnie zamontowano je w hali Provost. Współpraca ta pozwala rozprowadzać ciepło w pomieszczeniu, zapewniając optymalny komfort jego użytkownikom.

Destryfikatory przenoszą też ciepłe powietrze znajdujące się pod sufitem do obszaru ich przebywania. Urządzenia pozwalają zatem na szybsze nagrzanie pomieszczenia, a w tym samym czasie obniżają koszty zużycia gazu nawet o 30%.

Easyair T200

Kolejnymi produktami Mark Polska, których użyto podczas modernizacji, były kurtyny powietrzne Easyair T200. I te urządzenia przenoszą ciepłe powietrze znajdujące się w górnej części pomieszczenia do jego niższego obszaru i tym samym pozwolą zredukować opłaty za użytkowanie hali.

Modernizacja hali Provost umożliwi bardziej efektywne działanie ogrzewania, a w związku z tym znaczne oszczędności. Dzięki współpracy urządzeń zamontowanych w pomieszczeniu ich wydajność staje się zdecydowanie lepsza niż w przypadku pojedynczych produktów. Jednocześnie jeszcze bardziej poprawia się komfort pracowników przebywających w pomieszczeniu.

© Mark 2022 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies