Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Centrale wentylacyjno-grzewcze Mark AHU w chmielowskiej fabryce Pilkington

Zakład produkcyjny Pilkington Automotive Poland w Chmielowie został wyposażony w centrale wentylacyjne Mark AHU z odzyskiem ciepła. To najwyższej klasy urządzenia, które spełniają normy Związku Producentów Urządzeń Technicznych do napowietrzenia pomieszczeń. Centrale posiadają również certyfikat efektywności energetycznej RLT, wydany przez Niemieckie Stowarzyszenie Producentów Central Wentylacyjnych.

Niedawno rozbudowywany zakład produkcyjny w Chmielowie jest jednym z dwóch, który należy do Pilkington Automotive Poland.  W halach powstają nowoczesne i najwyższej jakości przednie szyby samochodowe dla takich marek jak: General Motors, Fiat, Ford czy Volkswagen oraz szyby do pojazdów ciężarowych MAN, Mercedes, DAF i Volvo. Do tej pory uruchomione były dwie linie służące do produkcji szyb laminowanych i ich enkapsulacji. Od bieżącego roku działa również trzecia linia produkcyjna odpowiedzialna za szyby boczne. W regionie podkarpackim budowa zakładu Pilkington Automotive Poland jest jedną z największych i najbardziej innowacyjnych inwestycji zagranicznych w ostatnich latach.

W nowoczesnej hali produkcyjnej zainstalowano  11 central wentylacyjno-grzewczych  Mark AHU z odzyskiem ciepła i łącznym jego przepływie wynoszącym 20 000 m3/h. Ponieważ obudowa central wykonana jest z aluminium o odporności wody morskiej mogą pracować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń.

Centrale wentylacyjne Mark są zaawansowanymi technologicznie urządzeniami, które mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Ich zakup jest korzystny dla klienta, ponieważ posiadają długi okres eksploatacji. Oprócz tego centrale wentylacyjno-grzewcze są łatwe w montażu oraz konserwacji. Są także wyposażone w kompletne systemy sterowania.

Urządzenia Mark AHU charakteryzuje długi okres eksploatacji i sprawdzona konstrukcja. To najczęściej wybierane przez inwestorów rozwiązania wentylacyjno-grzewcze, które posiadają rekomendację Związku Producentów Urządzeń Technicznych do napowietrzenia pomieszczeń i certyfikat  RLT.

Modułowa konstrukcja central wentylacyjnych AHU pozwala na wyposażenie ich w różne moduły grzewcze. Zainstalowane urządzenia w halach produkcyjnych Pilkington mają wbudowane zasilane bezpośrednio gazem energooszczędne moduły G+, które gwarantują wysoką sprawność i szeroki zakres mocy grzewczej. Urządzenia te zapewniają precyzyjne sterowanie  temperaturą. A  dzięki temu, że nie ma pośredniego źródła ciepła, minimalizuje się jego straty przy zatrzymaniu układu.

Pełna gwarancja producenta dla central wentylacyjno-grzewczych z modułami gazowymi obejmuje 2 lata. Istnieje również możliwość uzyskania nawet 10-letniej ograniczonej gwarancji na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej.

DSCN1563DSCN1562

© Mark 2021 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies