Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Urządzenia Mark ogrzewają wzorcownię CCC w Polkowicach

Czołowy europejski producent obuwa, firma CCC stale rozbudowuje magazyn wysokiego składowania w Polkowicach, w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Do nowo powstałej wzorcowni na przestrzeni 2017 i 2018 r. dostarczyliśmy aż 135 urządzeń grzewczych MARK Climate technology, w tym panele promiennikowe Infra Aqua Design o niestandardowej długości, Infra Aqua Eco, destratyfikatory Ecofan W i wentylatory dachowe MDV Blue EC.

Urządzenia Mark Climate Technology, światowej klasy producenta systemów ogrzewania i klimatyzacji, wyróżnia niezwykła trwałość i niezawodność, dlatego są wybierane do najbardziej wymagających realizacji. Do wzorcowni CCC w Polkowicach dostarczyliśmy 48 promienników wodnych Infra Aqua Design. Te estetyczne, płaskie panele aluminiowe o lekkiej konstrukcji są łatwe w montażu i eksploatacji. Panele są termicznie izolowane od góry wełną mineralną lub pianką poliuretanową. Konstrukcja promiennika kieruje maksymalną ilość promieniowania w stronę pola pracy, ograniczając straty energii przez konwekcję. Ponadto emitują zdecydowanie więcej ciepła niż panele stalowe. Sprawdzają się zarówno w wysokich tak jak w przypadku wzorcowni oraz w niskich pomieszczeniach. Ich zaletą jest również możliwość wbudowania w sufit systemowy. Modułowa konstrukcja promienników gwarantuje szeroki zakres zastosowań, zarówno w budynkach przemysłowych, jak i obiektach użyteczności publicznej.

W polkowickiej realizacji zamontowano także 51 promienników wodnych Infra Aqua Eco, które wykorzystują zasadę promieniowania słonecznego. Dzięki małej zawartości wody i niewielkiej bezwładności cieplnej urządzenie gwarantuje osiągnięcie komfortu cieplnego w pomieszczeniu w bardzo krótkim czasie. Pojedyncze urządzenia były montowane ze sobą za pomocą połączeń zaciskowych. Niewielka masa urządzenia sprawia, że montaż jest znacznie krótszy, a zatem też tańszy.

Zgodnie z zaleceniami producenta w obiekcie z nagrzewnicami powietrza zastosowano także destratyfikatory Ecofan W. Taki zestaw zapewnia optymalny komfort i dobre rozprowadzanie ciepła w pomieszczeniu. Jak wiadomo, ciepłe powietrze „ucieka” w górę, a sterowany termostatem destratyfikator ECOFAN przenosi je spod sufitu do obszaru, w którym przebywają ludzie. Dzięki temu pomieszczenie nagrzewa się szybciej, a zużycie gazu można obniżyć nawet o 30%!

We Wzorcowni CCC zastosowano także 18 wentylatorów dachowych MDV BLUE, które efektywnie usuwają zużyte powietrze z budynku, wykorzystując przy tym bardzo mało energii elektrycznej. Urządzenie wyróżnia korzystny stosunek ceny do jakości.

Największą zaletą ogrzewania promiennikowego jest brak niekontrolowanego ruchu powietrza. Ciepło dociera dokładnie tam, gdzie jest to niezbędne. Pomieszczenie nagrzewa się w krótkim czasie, co generuje spore zyski energii.


© Mark 2021 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies