Powrót

BREEAM

Rozwiązania przyjazne środowisku przeznaczone dla ekologicznych budynków

Firma Mark Climate Technology nie przestaje się rozwijać, również w zakresie zrównoważonego rozwoju i cykliczności rozwiązań. BREEAM staje się coraz bardziej powszechny wśród osób pragnących uzyskać certyfikację dla swoich nowo powstałych budynków. Z tego powodu, firma Mark zdecydowała się zlecić niezależnej firmie wykonawczej ocenę swoich urządzeń pod kątem zgodności z metodami certyfikacji BREEAM. W przypadku  BREEAM-NC, urządzenia produkowane przez Mark Climate Technology uzyskały maksymalną liczbę 15 punktów.

Czym jest BREEAM?

BREEAM-NC (BREEAM International New Construction) to metoda oceny i certyfikacji budynków pod względem ich bezpieczeństwa dla środowiska. BREEAM-NC dzieli się na 9 głównych kategorii. Każda z nich dzieli się na podkategorie określone specjalnymi parametrami oszacowania. Za spełnienie określonych kryteriów przyznawane są punkty. Dodatkowo, każda kategoria charakteryzuje się określonym współczynnikiem oceny. W zależności od liczby uzyskanych punktów i rezultatu współczynnika oceny, budynek może otrzymać różne stopnie zgodności – od zadowalającego (jedna gwiazdka) po  wybitny (pięć gwiazdek).

Wymogi konieczne do spełnienia celem uzyskania certyfikacji BREEAM są wyższe, niż wymogi prawne, przez co budynki, które uzyskały certyfikację uznawane są za bardziej przyjazne środowisku i nakierowane na wspieranie dobrego samopoczucia przebywających i pracujących w nich osób, a także ochronę bogactw naturalnych, czyniąc tym samym nowo powstające nieruchomości bardziej atrakcyjnymi.

Jeden dostawca całego systemu sterowania klimatem wewnątrz budynku

Jeden dostawca całego systemu sterowania klimatem wewnątrz budynku

Firma Mark Climate Technology specjalizuje się w doborze i kreowaniu systemów kontroli klimatu od 1945r. Mark jest aktualnie czołowym dostawcą rozwiązań w zakresie ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.  Oznacza to, że klient, który zdecyduje się na współpracę z Mark, może liczyć na wdrożenie kompletnego systemu sterowania klimatem przez jednego dostawcę.

Nasi specjaliści w zakresie doradztwa technicznego z przyjemnością pomogą Państwu dobrać idealne rozwiązanie dla Państwa projektu BREEAM. Oznacza to, że oprócz uzyskania zadowalającej liczby punktów w procesie certyfikacji, zdołają Państwo stworzyć przyjemne warunki bytowania użytkownikom swoich budynków. W celu uzyskania wsparcia, prosimy o kontakt mailowy pod adresem info@markpolska.pl lub telefoniczny pod numerem +48 34 368 34 43.

Dowiedz się więcej na ten temat z naszej obszernej broszury

Więcej, niż certyfikat

Certyfikacja BREEAM nadaje budynkowi dodatkowy wymiar. Jak to działa?

  1. Niskie koszty eksploatacyjne
    Ponieważ zużycie wody i energii (między innymi) zostało dokładnie przemyślane przed i w trakcie budowy, masz pewność, że energooszczędny budynek będzie Ci służył przez wiele lat.
  2. Lepsze samopoczucie i wyższa produktywność
    Odpowiednio dobrane systemy klimatyzacji to inwestycja w optymalny klimat w pomieszczeniu. Przekłada się to bezpośrednio na wydajność i zdrowie osób pracujących w budynku.
  3. Inwestycja w przyszłość
    Certyfikat BREEAM to także świetne narzędzie marketingowe. Inwestując w ekologiczny budynek, inwestujesz również w wizerunek swojej firmy, a tym samym w swoją przyszłość. Firma, która nastawiona jest na zrównoważony rozwój, umacnia swoją pozycję na rynku.

BREEAM vs LEED

Zarówno BREEAM jak i LEED to systemy oszacowania budynków pod względem ich bezpieczeństwa dla środowiska. Największa różnica pomiędzy nimi leży w procesie oceny rozciągającym się od projektu budynku do uzyskania przez  niego certyfikacji. W przypadku BREEAM, na każdym etapie procesu projektowania, towarzyszyć będzie Państwu wsparcie doradcy dysponującego fachową wiedzą. Proces certyfikacji LEED oznacza większą swobodę działania na etapie tworzenia projektu, lecz sam proces certyfikacji może wiązać się z koniecznością wytężonej pracy, a także większą ilością pracy papierkowej.

Wybór najodpowiedniejszej metody certyfikacji zależy od tego, jak chcą Państwo zrealizować cały proces.