Powrót

Zrównoważony Rozwój

Zrównoważony Rozwój misją firmy Mark

Transformacja energetyczna już się rozpoczęła. Większość energii, z której obecnie korzystamy, pochodzi z paliw kopalnych, których wydobycie wpływa bardzo niekorzystnie na przyrodę i środowisko. Aby maksymalnie spowolnić zmiany klimatyczne, konieczne będzie przejście z paliw kopalnych na zrównoważone źródła energię.

Ogrzewanie wodorowe

Ogrzewanie wodorowe

W dążeniu do odłączenia w nadchodzących latach setek tysięcy budynków od gazu ziemnego, cennym odpowiednikiem może stać się, między innymi, wodór (w Holandii). Na tą chwilę przygotowuje się również Mark Climate Technology. Lider rynku w dziedzinie wentylacji nadal osiąga dobre wyniki na wszystkich frontach i wciąż się rozwija. Holenderska firma koncentruje się obecnie na rozwoju nagrzewnic powietrza zasilanych wodorem. Badania wykazały, że holenderska sieć gazowa jest również odpowiednia dla wodoru. Dzięki niespotykanie gęstej holenderskiej sieci daje to ogromne możliwości na przyszłość.

Firma Mark dostosowała już swoje gazowe nagrzewnice powietrza i promienniki do zasilania gazem ziemnym z 20% domieszką wodoru. Dział techniczny firmy Mark jest na etapie pozyskiwania certyfikatów dla urządzeń zasilanych gazem na 100% wodoru. Ponieważ urządzenia zasilane wodorem są w 100% neutralne pod względem emisji CO2, a zatem nie generują żadnych emisji, stanowią ważną część transformacji energetycznej.

Climate solutions for green buildings

Climate solutions for green buildings

Firma Mark Climate Technology nie przestaje się rozwijać, również w zakresie zrównoważonego rozwoju i cykliczności rozwiązań. BREEAM staje się coraz bardziej powszechny wśród osób pragnących uzyskać certyfikację dla swoich nowo powstałych budynków. Z tego powodu, firma Mark zdecydowała się zlecić niezależnej firmie wykonawczej ocenę swoich urządzeń pod kątem zgodności z metodami certyfikacji BREEAM. W przypadku BREEAM-NC, urządzenia produkowane przez Mark Climate Technology uzyskały maksymalną liczbę 15 punktów.

Mark jest gotowy na BREEAM!