Powrót

Przemysł

Ogrzewanie dużej przestrzeni

W przypadku branży przemysłowej, często wiąże się to z ogrzewaniem lub wentylacją dużych hal i budynków. Firma Mark Climate Technology oferuje różne rozwiązania pozwalające na zaoszczędzenie energii.

Gazowe nagrzewnice powietrza Mark idealnie nadają się do ogrzewania garaży, magazynów i warsztatów. Nagrzewnice powietrza Mark są zwykle instalowane w połączeniu z destratyfikatorami. Destratyfikatory ECOFAN W zapewniają zarówno optymalne rozprowadzenie ciepłego powietrza, jak i komfortowe warunki w pomieszczeniu. Sterowany termostatem destratyfikator ECOFAN W przenosi „koc” ciepłego powietrza spod sufitu do obszaru, w którym przebywają ludzie. Dzięki temu pomieszczenie nagrzewa się szybciej, a zużycie gazu w niektórych przypadkach można obniżyć nawet o 30%.

Chcesz chłodzić oprócz ogrzewania? W takim razie system pompy ciepła VRF jest dobrym rozwiązaniem. System VRF to kompletny i energooszczędny system grzewczy z jednostką zewnętrzną (pompą ciepła), obiegiem rur i co najmniej jedną jednostką wewnętrzną. System działa jak pompa ciepła powietrze-powietrze. Ciepłe powietrze z pomieszczenia jest odprowadzane na zewnątrz za pośrednictwem pompy ciepła i w ten sposób pomieszczenie jest stopniowo schładzane. Oprócz chłodzenia, system VRF może również pełnić funkcję grzewczą. System VRF znajduje zastosowanie głównie w obiektach kubaturowych. Ze względu na dużą wydajność, MISTRAL MDX doskonale nadaje się do ogrzewania i chłodzenia dużych przestrzeni, takich jak hale przemysłowe, magazyny, centra dystrybucyjne, salony wystawowe i garaże.

Wysokowydajne nagrzewnice powietrza dla GLC Belgium

Redukcja strat ciepła

Budynki przemysłowe m.in. hale produkcyjne i centra logistyczne często mają w budynku kilka dużych bram. Główną wadą tego rozwiązania jest to, że ciepłe powietrze ucieka, a zimne napływa, co powoduje dodatkowe koszty ogrzewania. Aby temu zapobiec, Mark Climate Technology oferuje różne rodzaje kurtyn powietrznych.

Kurtyna powietrzna tworzy blokadę między zimnym powietrzem zewnętrznym a wyższą temperaturą powietrza w pomieszczeniu. Wchodząc do pomieszczenia od razu odczuwa się komfortową temperaturę. Dodatkowo, kurtyny powstrzymują kurz, nieprzyjemne zapachy i owady przed przedostaniem się do wnętrza budynku. Dzięki temu można pozostawić bramy otwarte i nadal oszczędzać energię.

Ogrzewanie strefowe

Czasami duże budynki są tylko częściowo wykorzystywane przez pracowników. W takim przypadku ogrzewanie całego budynku byłoby nieefektywne! W tej sytuacji, odpowiednim rozwiązaniem jest ogrzewanie powierzchni za pomocą urządzeń promiennikowych. Czarne promienniki rurowe i panele promiennikowe, znane również jako promienniki podczerwieni, produkowane przez Mark Climate Technology mogą być stosowane tylko tam, gdzie ciepło jest potrzebne.

Korzystając z ogrzewania promiennikowego, użytkownik odczuwa komfort nawet przy niższej temperaturze w pomieszczeniu. Ze względu na krótki czas nagrzewania i niższą temperaturę w pomieszczeniu, promienniki mogą zapewnić dużą oszczędność energii. Ponadto, przy tego typu ogrzewaniu sufitowym, oszczędza się dużo miejsca, a ogrzewanie nie wiąże się z przeciągami, kurzem i ruchem powietrza. Podłoga będzie miała również wyższą temperaturę, co zapewni dodatkowy komfort.

Czarne promienniki rurowe i panele promiennikowe, znane również jako promienniki podczerwieni, produkowane przez Mark Climate Technology mogą być stosowane tylko tam, gdzie ciepło jest potrzebne.
Ogrzewanie dużej przestrzeni
Korzystając z ogrzewania promiennikowego, użytkownik odczuwa komfort nawet przy niższej temperaturze w pomieszczeniu.
Kurtyna powietrzna tworzy blokadę między zimnym powietrzem zewnętrznym a wyższą temperaturą powietrza w pomieszczeniu.

Rozwiązania dla ogrzewania przemysłowego

Firma Mark Climate Technology oferuje szeroki wachlarz urządzeń przeznaczonych do ogrzewania, chłodzenia i wentylacji obiektów przemysłowych. Indywidualne rozwiązanie dla każdego projektu! Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi, aby uzyskać bezpłatną poradę.

Osoba kontaktowa(Required)
Adres
This field is for validation purposes and should be left unchanged.