Powrót

Elementy sterowania central wentylacyjnych Mark

Sterowanie centralami wentylacyjnymi dedykowane konkretnemu projektowi

Centrale klimatyzacyjne Mark AIRSTREAM i Mark AIRSTREAM AHU są standardowo dostarczane w wersji Plug & Play. W celu zapewnienia wydajnej i prawidłowej pracy, urządzenia wyposażone są we w pełni zintegrowany system sterowania: sterowanie OJ-Air2. Sterowanie to jest programowane indywidualnie na podstawie konkretnego projektu.

System sterowania OJ kontroluje pracę całej jednostki: bypass wymiennika przeciwprądowego, czyli pracę wymiennika ciepła, przepustnic i wentylatorów, lecz także sygnalizację stopnia zabrudzenia filtrów. Każda jednostka jest wewnętrznie zabezpieczona i w pełni okablowana aż do wyłącznika serwisowego. Opcjonalnie możliwe jest sterowanie zaworem 3-drogowym w przypadku chłodnicy, nagrzewnicy lub wymiennika ciepła.

Wentylacja w oparciu o zapotrzebowanie jest również możliwa w oparciu o poziom CO2, jakość powietrza, ciśnienie lub wilgotność. W sterowniku zintegrowana jest również funkcja nocnej wentylacji letniej i ochrony przed zamarzaniem.

Jeśli chcesz dostarczyć własny system sterowania, możemy wewnętrznie podłączyć centrale wentylacyjne do skrzynki zaciskowej.

Sterowanie centralami wentylacyjnymi dedykowane konkretnemu projektowi
W celu zapewnienia wydajnej i prawidłowej pracy, urządzenia wyposażone są we w pełni zintegrowany system sterowania: sterowanie OJ-Air2.
Centrale klimatyzacyjne Mark AIRSTREAM i Mark AIRSTREAM AHU są standardowo dostarczane w wersji Plug & Play.
Sterowanie centralami wentylacyjnymi dedykowane konkretnemu projektowi
Elementy sterowania central wentylacyjnych Mark
Pompy ciepła mogą być również dostarczone oddzielnie, po czym, w miejscu dostawy, następuje ich rozruch.

Łatwa obsługa

Sterowanie OJ jest niezwykle łatwe w konfiguracji i obsłudze. Można realizować je na trzy sposoby:

  • Panelu sterowania OJ Touch
  • Laptopa lub komputera
  • OJ Cloud

Wszystkie funkcje central wentylacyjnych Mark można kontrolować za pomocą panelu sterowania OJ Touch z ekranem dotykowym. Konstrukcja centrali opiera się na prostej i intuicyjnej obsłudze. Menu jest logiczne, łatwe w nawigacji i posiada rozpoznawalne ikony. Dzięki przejrzystemu wyświetlaczowi graficznemu użytkownicy urządzeń Mark AIRSTREAM i Mark AHU mają pełny wgląd w działanie systemu. Ustawione i aktualne wartości są wyświetlane wizualnie i można je ustawić intuicyjnie za pomocą ekranu dotykowego.

Możliwe jest również sterowanie centralami za pomocą laptopa lub komputera. Nie jest do tego wymagane żadne oddzielne oprogramowanie. Połączenie internetowe jest dostępne za pośrednictwem połączenia sieciowego. Łatwy dostęp zapewnia przeglądarka internetowa, taka jak Google Chrome.

Możliwe jest przypisanie poziomu dostępu do każdej grupy użytkowników, zarówno za pomocą panelu sterowania internetowego, jak i OJ Touch. W ten sposób tylko upoważnieni użytkownicy mogą zmieniać niektóre parametry systemu. W celu zmiany ustawień, które dotyczą tylko instalatorów lub serwisantów, konieczne będzie podanie hasła.

Czy jesteś ciekawy, jak wygląda interfejs sterownika OJ? Z przyjemnością zademonstrujemy Ci demo. Prosimy o kontakt z naszym działem handlowym pod adresem mailowym info@markpolska.pl.

Sterowanie zdalne dzięki OJ Cloud

Czy chcesz zdalnie sterować swoją centralą wentylacyjną? Żaden problem! Oprócz obsługi za pomocą ekranu dotykowego OJ lub połączenia internetowego, centrala wentylacyjna może być również obsługiwana za pośrednictwem Chmury.

Rozwiązanie OJ Cloud umożliwia obsługę urządzenia z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem w pełni bezpiecznego połączenia. Poprzez chmurę możliwy jest bezpośredni wgląd w wydajność centrali wentylacyjnej. Jeśli wydajność spadnie lub wystąpi usterka, użytkownik zostanie o tym powiadomiony e-mailem. Umożliwia to natychmiastową zdalną reakcję na problemy z działaniem lub usterki urządzenia. W ten sposób można osiągnąć znaczną oszczędność czasu, a tym samym kosztów.

Dzięki bezpiecznemu, szyfrowanemu połączeniu, OJ Cloud nie wymaga osobnego portu firewall. Wszystkie centrale wentylacyjne Mark ze sterownikiem OJ od wersji oprogramowania MA6.52, automatycznie posiadają opcję połączenia z OJ Cloud.

Oprócz obsługi za pomocą ekranu dotykowego OJ lub połączenia internetowego, centrala wentylacyjna może być również obsługiwana za pośrednictwem Chmury.
Rozwiązanie OJ Cloud umożliwia obsługę urządzenia z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem w pełni bezpiecznego połączenia.
Systemy Bus

Systemy Bus

Rekuperatory i centrale wentylacyjne Mark AIRSTREAM mogą być standardowo wyposażone w złącze Modbus i BACnet. Sterownik OJ posiada również interfejsy dla następujących systemów bus:

  • Modbus RTU
  • Modbus TCP/IP
  • Wewnętrzny serwer internetowy
  • BACnet TCP/IP

Optymalny klimat w pomieszczeniu dzięki indywidualnemu systemowi sterowania

Czy chcesz poznać możliwości sterowania centralami wentylacyjnymi? W takim razie nie zwlekaj i skontaktuj się z nami.

Osoba kontaktowa(Required)
Adres
This field is for validation purposes and should be left unchanged.