Powrót

Modele BIM 3D

Mark jest gotowy na BIM !

Budynki stają się coraz bardziej złożone, a nieprzewidziane zatory podczas budowy prowadzą do wysokich kosztów. BIM może posłużyć jako narzędzie do przeciwdziałania tym problemom. Firma Mark Climate Technology jest również gotowy na wykorzystywanie BIM w przyszłości. Modele 3D dostarczają informacji graficznych i parametrycznych dotyczących naszych urządzeń HVAC. Dzięki tym informacjom architekci, konsultanci i instalatorzy mogą łatwo umieścić instalacje HVAC na projekcie budynku 3D.

Czym jest BIM?

Czym jest BIM?

BIM (Building Information Modeling) to platforma internetowa, na której przechowywane mogą być wszystkie informacje dotyczące projektu budowlanego w formie jednego cyfrowego modelu 3D. Model 3D umożliwia wszystkim stronom zainteresowanym, takim jak architekci, wykonawcy i instalatorzy, przeglądanie i edycję wszystkich ważnych dla nich informacji. Jako, że projekt jest zawsze zaktualizowany i dostępny dla wszystkich, ryzyko popełnienia błędu na którymkolwiek etapie procesu budowy znacząco spada.

Biblioteka BIM

Modele 3D urządzeń HVAC firmy Mark Climate Technology są dostępne do pobrania w jednej z największych międzynarodowych bibliotek BIM: MEPcontent. MEPcontent oferuje pliki powszechnie używanych produktów dla Revit i CAD (RFA, RVT, DWG i IFC). Pliki te są ogólnodostępne i można je pobrać bezpłatnie: może z nich korzystać każdy inżynier. Oczywiście modele 3D można również pobrać bezpośrednio z naszej strony internetowej.

Modele 3D dostarczają informacji graficznych i parametrycznych dotyczących naszych urządzeń HVAC.

Zalety tworzenia modeli BIM

Dzięki możliwości modelowania 3D w BIM, jeszcze przed rozpoczęciem budowy nowego obiektu, kilka zaangażowanych w nią stron może zastanowić się nad koncepcją. Daje to kilka korzyści:

  • Usprawnienie procesu projektowania i budowy
  • Szybka i łatwa wymiana danych
  • Wizualizacja potencjalnych zatorów przed rozpoczęciem budowy
  • Zmniejszenie kosztów związanych z awariami
  • Wzmożona współpraca wszystkich stron w trakcie realizacji procesu budowlanego
  • Oszczędność czasu dzięki wydajnej pracy

Modele 3D urządzeń Mark