Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Nowość – panele promiennikowe do sufitów podwieszanych

Mark CEILFIT to panele działające na zasadzie promieniowania, co gwarantuje optymalną temperaturę i komfort przebywania i pracy w pomieszczeniu. Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi rodzajami sufitów podwieszanych, dzięki czemu może zastąpić systemowe rozwiązania sufitowe, bez konieczności modyfikowania sufitu. Panele dostępne są we wszystkich standardowych wymiarach sufitów podwieszanych.

Na komfort pracy składa się przede wszystkim odpowiednia temperatura w pomieszczeniu. Panele promiennikowe Mark CEILFIT działając na zasadzie konwekcji i promieniowania, ogrzewają lub ochładzają wnętrza tak, aby uzyskać w nich optymalne warunki.

Panele spełniając swoją główną funkcję, jaką jest zapewnienie odpowiedniej temperatury, posiadają też inne zalety. Pomagają między innymi zaoszczędzić przestrzeń, którą w innym przypadku zajmowałyby grzejniki, a ich kształt pozwala na łatwe czyszczenie. Z kolei brak potrzeby wymieniania części powoduje niski koszt utrzymania.

Panele promiennikowe Mark CEILFIT składają się z 0,7-milimetrowej blachy stalowej połączonej miedzianymi rurami. Pomalowane są proszkowo na kolor RAL 9010. Przez rury o wymiarach 10×0,4mm przepływa ciepło lub chłód, które dostosowane są do maksymalnego ciśnienia 6 bar. Panele mogą posiadać dodatkową izolację w postaci wełny mineralnej pokrytej warstwą folii aluminiowej. W dodatku, wybór paneli perforowanych umożliwia lepsze tłumienie dźwięków.

Aby odpowiednio podtrzymać wagę panelu wypełnionego wodą, zaleca się połączenie paneli z częścią konstrukcyjną budynku bądź sufitu za pomocą linek nośnych. Kilka otworów w panelach umożliwia ich zawieszenie. Aby w panelu podwieszanym mogło znaleźć się również oświetlenie, czujniki, elementy wentylacji i inne dodatkowe elementy, montuje się atrapy paneli.

Panele Mark CEILFIT wykorzystywane są w biurach, szkołach, szpitalach, klinikach oraz innych miejscach użyteczności publicznej.

© Mark 2022 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies