Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

DHL Parcel Polska z urządzeniami Mark

Rynek e-commerce rozwinął się w Polsce niesłychanie szybko, a wraz z nim firmy świadczące usługi transportowe i kurierskie. Należy do nich DHL Parcel Polska, który zakończył budowę centrum dystrybucji przesyłek. Obiekt o powierzchni 9 tys. m2 znajduje się w Radzyminie na terenie województwa mazowieckiego. Mark Polska wyposażył inwestycję w 24 promienniki gazowe Infra oraz 20 destratyfikatorów Ecofan W, a także 104 zimne kurtyny powietrzne zimne T200.

Budynek ma ponad 100 bram dla samochodów dostawczych i TIR-ów. Na zajmującą dwa poziomy powierzchnię biurową przewidziano 900 m2. Dodatkowo, 23 tys. m2 zajmą place manewrowe, drogi i parkingi. Bramy zostały wyposażone w kurtyny mark Easyair T200.

Inwestycja jest zgodna z wymogami budownictwa zielonego pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Poświadcza to certyfikat środowiskowy wystawiony na podstawie metody BREEAM. Wśród ekologicznych rozwiązań wymienia się: oświetlenie LED, odzysk wody, a w przyszłości możliwość ładowania samochodów elektrycznych.

Promienniki gazowe Infra 50-9 wykorzystane przy realizacji obiektu wpisują się w założenia budownictwa zielonego, wyróżniając się wysoką wydajnością energetyczną przy niewielkim zużyciu gazu. Sprawność radiacyjna dostarczonych promienników to 75%.

Technologia Mark Infra opiera się na ogrzewaniu promiennikowym, które polega na przekazywaniu ciepła z cieplejszego ciała stałego do ciała o niższej temperaturze za pośrednictwem energii fali elektromagnetycznej. To rozwiązanie  nie powoduje bezpośredniej zmiany temperatury powietrza, użytkownicy odczuwają jednak ciepło, które staje się zdecydowanie bardziej opłacalne niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych.

Dzięki nowej konstrukcji, a także innowacyjnej technologii palnika, mark Infra jest niezwykle wydajny i zużywa ok. 15% mniej energii od pozostałych urządzeń dostępnych na rynku. Nowoczesna budowa promiennika mark Infra pozwala zmniejszyć udział konwekcji, a tym samym wzmocnić efektywność promieniowania, co z kolei przekłada się na zwrot kosztów poniesionych przez użytkownika ostatecznego ( DHL Parcel) w związku z inwestycją w nowoczesny system ogrzewania mark.

Oszczędność w DHL Parcel Polska umożliwiły też destratyfikatory Ecofan W, które powodują że ciepło znajdujące się pod sufitem zostaje przenoszone niżej. Dzięki temu pomieszczenie szybciej się nagrzewa, a przy tym obniżone zostaje zużycie gazu  – nawet o 30%.

© Mark 2021 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies