Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Magazyn chemiczny Total Oil ogrzany promiennikami Mark Climate Technology

Wyposażenie angielskiego magazynu Total w panele promiennikowe Infra Aqua Eco to kolejna prestiżowa realizacja na koncie Mark Climate Technology, światowego lidera w produkcji systemów ogrzewania i klimatyzacji.

Total

Dobiegła końca budowa magazynu Total E&P UK Limited, o powierzchni 17 000 m2. Konstrukcję budynku, mieszczącego się w parku biznesowym Aberdeen Gateway, zaczęto stawiać w styczniu 2014 roku. Pod koniec ubiegłego roku zainstalowano systemem grzewczy Mark Climate Technology.

Panele promiennikowe Infra Aqua Eco

Od początku 2013 roku, Mark Climate Technology pracował nad projektem magazynu wraz z projektantami z Atelier Ten oraz inżynierami z Richard Irvin, w celu osiągnięcia optymalnych rozwiązań grzewczych, dostosowanych do potrzeb klienta. – Zainstalowane w obiekcie wodne panele promiennikowe  Mark Infra Aqua Eco stanowią praktyczne i skuteczne rozwiązanie dla uniwersalnych i wielofunkcyjnych magazynów, w których przechowywana jest ropa i substancje chemiczne – mówi Paweł Otrębski, dyrektor zarządzający spółki Mark Polska. Są rozwiązaniem skutecznym i bardzo bezpiecznym. Ich dodatkowymi atutami są niskie koszty utrzymania i niskie zużycie energii. – Jeśli dodamy do tego znaczną oszczędność miejsca oraz intuicyjną, prostą obsługę otrzymujemy najlepsze rozwiązanie grzewcze dla budynków kubaturowych – dodaje Paweł Otrębski.

01

Ogrzewanie promiennikowe jest formą ogrzewania niskotemperaturowego, które zapewnia komfortowe ciepło w budynkach nawet o wysokości 10 metrów. Panele wodne stanowią dziś bardzo popularne rozwiązanie w wielu krajach. Mark Climate Technology dostarcza promienniki do szkół, obiektów sportowych, budynków przemysłowych i placówek handlowych.

DSC03347

Lider wybiera lidera

Total jest piątą największą notowaną na giełdzie spółką naftową na świecie, zatrudniającą ponad 97 000 pracowników w 130 państwach na całym globie. Ten francuski przedsiębiorca jest ważnym operatorem energii, działającym w każdej gałęzi przemysłu naftowego i gazowego. Total odpowiada za produkcję substancji chemicznych, a także rozwija i wprowadza na rynek rozwiązania obejmujące nowe źródła energii. Total  E&P  UK  Limited jest jednym z największych operatorów w brytyjskim sektorze morza północnego  w zakresie produkcji i rezerw, a także stanowi jeden z największych oddziałów rozpoznawczych i produkcyjnych należących do grupy Total.

Mark Climate Technology  zajmuje się inżynierią urządzeń i maszyn klimatycznych od 1945 roku. Jest największym producentem tego typu rozwiązań w Europie, oferującym szeroki asortyment produktów, takich jak: nagrzewnice powietrza, ogrzewanie promiennikowe i centrale wentylacyjne. Aby usprawnić dostosowanie systemu grzewczego do potrzeb klienta produkty te dzieli się na następujące kategorie: ogrzewanie zasilane gazem, ogrzewanie zasilane olejem i ogrzewanie zasilane wodą.

Specyfikacja magazynu:

• Rama portalowa stalowa z kompozytem dachowym oraz systemem panelowym, z betonowym wypełnieniem ścian boazeryjnych
• Nośność posadzki magazynu: 37.5 kN/ m2
• 12.2 metrów wysokości w miejscach szczytowych i 6.5 metrów w pozostałej części budynku
• Zaprojektowana przestrzeń na dwa 25-tonowe dźwigi i dwa 16-tonowe w miejscach szczytowych
• Podnoszone podłogi dojazdowe (145 mm) w większości biur
• 2.7 m przestrzeni biurowej pomiędzy podłogą a sufitem
• Chłodzenie/Ogrzewanie VRF i wentylacja mechaniczna w obszarze biur
• Magazyn ogrzany panelami promiennikowymi LTHW

© Mark 2021 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies