Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Mark Climate Technology wyposaża Leroy Merlin

Mark Climate Technology wyposaża Leroy Merlin od A do Z

Holenderski producent Mark Climate Technology wyposażył Leroy Merlin w kompletny system zarządzania ogrzewaniem i wentylacją. Market budowlany posiadający swą siedzibę we Francji, otworzył w kwietniu 2016r. we Wrocławiu nowy sklep wielkopowierzchniowy. Wybór giganta z branży budowlanej padł na 6 różnych urządzeń z oferty Mark Climate Technology. Urządzenia te mają zapewnić ogrzewanie i wentylację budynku o powierzchni 10.000 m2.

Ogrzewanie realizowane będzie przy pomocy 26 nagrzewnic wodnych, Mark Tanner MDA, których łączna moc grzewcza wynosi 1,500 kW. Ogrzewanie uzupełnione zostało o wodne panele promiennikowe Mark Infra Aqua zapewniające przyjemne ciepło tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.  Dzięki zastosowaniu ogrzewania promiennikowego, temperatura odczuwalna jest wyższa, niż faktyczna temperatura pomieszczeniowa, co w połączeniu, z krótkim czasem potrzebnym na nagrzanie się urządzenia, może-przynieść wymierne korzyści w postaci zysków poczynionych dzięki zaoszczędzeniu energii. W sumie dostarczono do obiektu 20 metrów paneli promiennikowych.

IMG_0877 IMG_0881

Nad wejściami do budynku i wyjściami z niego, zainstalowano 16 kurtyn wodnych Mark Easyair. Ich zadaniem jest zatrzymanie w środku ciepłego powietrza, przy jednoczesnym blokowaniu dostępu chłodnego powietrza z zewnątrz. Dzięki 11 destratyfikatorom Mark Ecofan, ciepło opada w dół i jest dystrybuowane  równomiernie w strefie przebywania ludzi.

IMG_0872 IMG_0885

Kwestia sprawnej wentylacji budynku została skutecznie rozwiązana poprzez zastosowanie dwóch central z odzyskiem ciepła, Mark Airstream HWX, których wydatki powietrza to odpowiednio:  3000 m3/h i 4500 m3/h. Serce urządzeń stanowi odporny na korozję, obrotowy wymiennik ciepła o sprawności dochodzącej do 90%. W praktyce oznacza to, że nawiew powietrza realizowany jest z wykorzystaniem 90% wytworzonej energii.

IMG_0873 IMG_0879

Dodatkowo, w budynku zainstalowano centralkę wodną Mark Tanner MDC o wydatku powietrza 9000 m3/h. Urządzenie wyposażone jest w cichy wentylator EC o regulowanej prędkości, umożliwiający 50% zyski płynące z energii oszczędzonej przy obciążeniu częściowym.

Wszystkie urządzenia wchodzące w skład systemu wyposażone zostały w specjalne układy sterowania oparte na temperaturze pomieszczeniowej i stałej temperaturze nawiewu, a także na wartości wydatku powietrza mierzonej w oparciu o poziom CO2 . Na specjalne życzenie klienta, zostały one pomoalowane na biało, tak by harmonizowały z szatą graficzną Leroy Merlin.

Instalacja urządzeń zajęła 8 tygodni.

© Mark 2021 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies