Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Promienniki wodne Mark Infra Aqua Eco w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A.

Firma Mark wyposażyła gdańską Stocznię Remontową Shipbuilding w najnowszej generacji promienniki wodne Mark Infra Aqua Eco. W nowo wyremontowanej hali już niebawem rozpocznie się budowa wykrywacza i niszczyciel min Kormoran II dla Polskiej Marynarki Wojennej. To kolejna inwestycja wykorzystująca promienniki wodne w przemyśle stoczniowym.

W styczniu 2014 roku firma Mark zrealizowała dostawę promienników wodnych Mark Infra Aqua Eco o łącznej mocy zainstalowanej 410 kW do mającej blisko siedemdziesięcioletnią historię Stoczni Remontowej Shipbuilding w Gdańsku, należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding. Na skutek modernizacji i wyposażenia hal możliwa będzie produkcja jednostek ze stali szlachetnych, wymagająca stałej temperatury, ciągłego dostępu do czystego powietrza i odizolowania od środowiska zewnętrznego. Jest to jedyna w swoim rodzaju inwestycja  w Polsce stworzona dla potrzeb Marynarki Wojennej.

Promienniki wodne Mark Infra Aqua Eco umieszczone zostały pod stropem hali na wysokości 18 m tworząc ciąg pasów promieniujących o długości 18 i 20 m. Dzięki ich zastosowaniu spełnione zostały restrykcyjne warunki temperaturowe obiektu i ograniczony do minimum wymuszony ruch cząsteczek powietrza, który wykluczyłby skomplikowany proces produkcyjny okrętu dla Polskiej Marynarki Wojennej.

W Stoczni Remontowej Shipbuilding rokrocznie powstaje około 15 jednostek wodnych różnego przeznaczenia. Po zakończeniu budowy okrętu Kormoran II, przeznaczonego do poszukiwania i zwalczania min morskich na wodach polskiej strefy ekonomicznej oraz w grupach taktycznych na Morzu Bałtyckim i Północnym, stocznia będzie produkować w tej hali zbiorniki LNG.

To już kolejna inwestycja referencyjna firmy Mark w oparciu o promienniki wodne w przemyśle stoczniowym. Od  2012 roku Mark Infra Aqua ogrzewają hale Energomontażu w Stoczni Gdynia.

© Mark 2021 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies