Search
Język
Menu
WIODĄCY PRODUCENT SYSTEMÓW HVAC

Realizacja projektu dla polskiego producenta mebli

Fabryka Mebli Piaski to firma istniejąca na rynku już 30 lat. Firma prowadzi działalność produkcyjno – handlową, a jej wyroby znalazły swoich zwolenników zarówno w Polsce jak i w większości krajów europejskich. Obecna fabryka była z początku kilkuosobowym zakładem stolarskim, jednak szerokie zainteresowanie ówczesnych klientów oferowanymi produktami sprawiło, że firma bardzo dynamicznie zaczęła się rozwijać. Wraz z rozwojem firmy, wzrosło zapotrzebowanie na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w miejscu pracy produkcji. Dwa lata temu polski producent mebli podjął współpracę z Mark Climate Technology.

Hala produkcyjna firmy Fabryka Mebli Piaski zlokalizowana w Wołczynie, o całkowitej powierzchni 11 000 m2, została zaopatrzona w dwa rekuperatory do odzysku ciepła Airstream CFX (wydatek powietrza 17500/17500). Dzięki temu urządzeniu 90% wydalanej energii zasila pobór świeżego powietrza. Tak wysoka sprawność oznacza, że w wielu przypadkach, ogrzewanie wtórne nie jest już konieczne.

W hali zostało również zainstalowane ogrzewanie panelami promiennikowymi Mark Infra Aqua Eco o mocy całkowitej 744 kW. Dzięki wysokiej wydajności ciepła (zmierzona według normy EN 14037), panele INFRA AQUA ECO gwarantują uzyskanie wysokiego komfortu cieplnego w krótkim czasie. Krótki czas reakcji wynika z niewielkiej bezwładności cieplnej i małej zawartości wody.

Oprócz instalacji w hali produkcyjnej, zmiany wprowadzono również w biurowcu należącym do Fabryki Mebli Piaski. Budynek ten składa się  z pomieszczeń socjalnych, szatni, biur oraz stołówki. Dostarczono tam dwie centrale wentylacyjno-grzewcze Mark Airstream HWX (wydatek powietrza 4600/4600) wyposażone w pompę ciepła. Urządzenie Mark AIRSTREAM zdecydowanie zwiększa komfort w miejscu pracy oraz co ważne,  spełnia wszystkie aktualne wymagania w zakresie rozporządzenia ErP 1253/2018 w odniesieniu do urządzeń wentylacyjnych.

© Mark 2023 | Regulamin strony | Warunki dostawy | Newsnet | Cookies